Çemberleme Makinesi
Pakmak Blog
Pakmak Ambalaj Tüyap Fuarında Son Teknolojik Ürünlerini Sergiledi.

Pakmak Ambalaj Fuar'da

Her sene yapılan Tüyap Avrasya Ambalaj Fuarı'nda ürünlerini sergileyen Pakmak Ambalaj, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Firma olarak gerek yurt içi gerek yurt dışında katıldığımız fuarlarda son teknoloji ile üretilen ürünleri takip edip bu ürünleri sizlere sunmayı amaçlamaktayız. Fuarda sergilediğimiz makinelere ve özelliklerine kısaca bakacak olursak;

Neden Çember, Streç ve Koli Bantlama Makineleri

Çember Makinesi
alanında distribütörlüğünü yaptığımız Alman Mosca ve İtalyan Itatools firmalarının makinelerini sergiledik. Ürünlerini palet üzerinde sevk etmek isteyen müşterilerimiz için sergilediğimiz palet çemberleme makinesi, koli ve kutu paketlemek isteyen müşterilerimiz için koli,kutu çember makinesi,  ve çemberleme makineleri büyük beğeni topladı. Itatools firmasının yeni üretmiş olduğu Ita 22 Akülü Çember Makinesi, Ita 27 Akülü Çember Makinesi sahip olduğu özellikler ile firmaların dikkat çektiği makinelerin başında geldi.
Streç Makinesi alanında distribütörlüğünü yaptığımız İtalyan Robopac firmalarının makinelerini sergiledik. Özellikle su şişelerini paketlemek için hazırlanan Helix Streçleme Makinesi müşterilerin ilgi odağı oldu. Tablalı streç makineleri alanında ise Masterpalat, 508 Pds ve Ecoplat Streç makineleri ile müşterilerimize ön gerdirmenin avantajından bahsettik.
Koli Kutu Bantlama Makineleri alanında ise distrinütörlüğünü yaptığımız İtalyan Robopac firmasının makinelerini sergiledik. Koli bantlama makineleri müşterilerimizin boyutları ufak olan kolilerini paketleyeceğini gösterdik.
Streç Film ve Kullanımı

Streç Film

Ürünlerinizi paketleme esnasında en önemli malzemelerden birisidir. Piyasa da 2 farklı streç film bulunmaktadır.

1. El Tipi Streç Film
2. Makine Tipi Streç Film

Bu streç filmler kendi aralarında çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Peki bir ürünü streçlerken  nelere dikkat etmeliyiz?
* Streçleme yapacağımız ürün iyi analiz edilmelidir. Örnek olarak; Palet üstüne kutu dizen bir firma ürünü streçlerken streç film çok sıkı olsun kutularım dağılmasın ister. Bu paketleme esnasında streç film gereğinden fazla germe işlemine maruz kaldığı için kolilere zarar verir. Bu yanlış bir paketleme şeklidir. Streç film germe esnasında koliye zarar vermeden yapılmalıdır. İçerisinde bulunan katmanlar germe işleminden belli bir süre sonra tekrar kendini toplayacağı için ürününüz ideal bir şekilde dağılmadan duracaktır.

Ön gerdirilmiş Streç Film Nedir?


*Ön gerdirilmiş streç film  ile ön gerdirilebilir streç film birbirine karıştırılmaktadır.Ön gerdirilmiş streç film max. seviyede germe işlemine maruz kaldığı için makineye takıldığında ekstra bir germe işlemi yapamazsınız. Hatta son gerdirmeyi bile yaparken çok hassas ayarda yapmanız gerekecektir. Ön gerdirilebilir streç filmde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Streç filmden  max. gelir elde edebilmek iki şeye bağlıdır. 1. streç filmin kalitesi, 2. kullanmış olduğunuz streç film makinesi. Kullanmış olduğunuz streç film makinesinde ön gerdirme ünitesinin olması sizin streç filmden alacağınız verimi arttıracaktır.  Ön gerdirme,  streç filminizin  makineden ilk çıkışta uyguladığı germe aşamasıdır. Kullanmış olduğunuz streç film kalitesi ve dişli modülüne bağlı olarak streç filminizi %200- %300- % 400 'lere kadar  gerdirebilirsiniz. Bu germe esnasında ürüne hiç bir şekilde zarar vermezsiniz.
 
Pakmak Ambalaj, Plastpak 2017 Fuarında...
Pakmak Ambalaj olarak her yıl yurt içi ve yurt dışında organize edilen fuarlara katılmaktayız. Hedeflerimiz arasında yer alan sektördeki en son yenilikleri takip edip, bu yenilikleri müşterilerimize anlatma hedefi doğrultusunda,Tüyap firmasının organize ettiği Plastpak 2017 İzmir fuarına katıldık. Sektördeki en son teknoloji ile üretilen Robopac Streçleme ve Koli Bantlama Makineleri, Mosca Tam Otomatik Çember Makineleri ve Itatools El Tipi Çemberleme Makinelerini müşterilerimize tanıttık. Fuarda sergilediğimiz makineleri kısaca anlatacak olursak;

Neden Robopac Streçleme ve Koli Bantlama Makineleri

Robopac, dünya pazarının %30'unu elinde tutan yıllara dayanan tecrübesiyle kendini kanıtlamış bir firmadır. Üretmiş olduğu ürünler kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Koli bantlama makinelerinde Me- M Tpd- Tpde ve Hat tipi olarak adlandırılan farklı modelleri mevcuttur. Bu modeller birbirlerinden farklı olup müşterilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir. Hat tipi makinelerde farklı ebatlardaki ürünün rahat ve kolay bir şekilde paketlenmesi için kenar dayamaları otomatik olarak makine tarafından ayarlanmaktadır. Ayrıca paketleme esnasında makine içerisinde ürün var ise hattan gelen ürünün bekletilmesi için dizayn edilen otomatik start/stop özelliği bulunmaktadır. Ön gerdirmeli, Ön gerdirmesiz, Yatay, Tablalı ve Full Otomatik streçleme makineleri mevcuttur. Her makine farklı özelliktedir. Makinede bulunan ön gerdirme kartuşları sayesinde kullanmış olduğunuz streç filmi %400'e kadar germe işlemi uygulayıp ürüne zarar vermeden streç filmden 5 kata kadar tasarruf etmenizi sağlar. Opsiyonel olarak bir çok özellik eklenebilecek şekilde tasarlanan bu makineler alanlarında en çok tercih edilen makinelerdir. Roping sistemi, Üstten baskı sistemi, Otomatik üst film atıcı, Köşebent yerleştirme, Otomatik tartı sistemi opsiyonel olarak eklenebilir.

Neden Mosca Tam Otomatik Çemberleme Makineleri

Dünya'da tanınan bir marka olan Mosca alanında en çok tercih edilen marka olmasının nedenlerinden bir tanesi de 1970 yılından bu yana Sadece Çemberleme Makinesi üretmiş olmasıdır. Prensip ve hedeflerinden ayrılmamalarının ödülünü 2007 yılında Fefco tarafından En İyi Çemberleme Makinesi ödülünü almalarını sağlamıştır. Özel olarak ürettikleri motor sayesinde, motor aşınma derdi tamamen ortadan kalkmıştır. Tamamen müşteri odaklı düşünce  baz alınarak tek bir hamle ile  kontrol panelini 180 derece döndürebilen sistem sayesinde operatörlere büyük kolaylık sağlamıştır. Kanal içi hızlı sürüm özelliği ile dakika da 70 adete kadar çemberleme yapabilirsiniz. Otomatik ürün algılayıcı sensörler sayesinde ürünlerinizi hat üzerinde rahat bir şekilde paketleyebilirsiniz. ''Soft Strapping'' özelliği ile makinenin çember sıklık ayarının hassasiyetini alt seviyelerde ayarlayabilirsiniz.

 

Neden Itatools Çember Makinesi

Itatools firması sadece El Tipi Çemberleme Makinesi üretmektedir. Makine üzerinde uyguladıkları tasarım ile kullanıcılara kolaylık sağlamayı hedeflemişlerdir. Akülü, Havalı, Çelik ve Manuel Çemberleme Makineleri üretmektedir. Akülü Çember Makinelerinde  2200 Newton-5500 Newton arasında germe yapabilen makineleri mevcuttur. Makinelerde kullanılan Litium pil sayesinde  bataryanızı 15- 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde rahatlıkla şarj edebilirsiniz. Otomatik ve yarı otomatik kullanım seçenekleri mevcuttur. Makine üzerinde yer alan dijital gösterge ile makinenizin germe ve kaynatma süre oranlarını kullanmış olduğunuz çembere göre rahat bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Yine bu dijital ekran sayesinde bataryanızın kalan süresini görebilirsiniz.
 


Havalı Çember Makinesi

Neden Havalı Çember Makinesi

İtalyan Itatools
firmasının üretmiş olduğu havalı çemberleme makineleri kendine özgü tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Hava yolunu kullanarak çalışan bu makineler farklı modellerle bir çok sektörde kullanılmaktadır. Havalı çember makinesi, sahip olduğu özel tasarımı ile gün boyunca sürekli olarak çalışabilmektedir. Makine üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde farklı ebat ve ölçülere sahip çemberler ile sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Firmanızın olası çember değişikliğine gittiği durumlarda herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız.Makine üzerinde yer alan özel teker sayesinde desenli- desensiz tüm çemberlerde sıkıntısız çalışabilmektedir. Bims paketleme sektöründe çok fazla kullanılan  Itatools havalı çember makineleri uygun ve orjinal yedek parçalarına sahiptir.

 
Palet Streçleme Makineleri ve Kullanım Şekilleri

 

Streçleme Makineleri

Ürünlerinizin stoklanması ya da bir yerden bir yere sevkiyatı esnasında zarar görmemesi için ürünlerin sağlam bir şekilde paketlenmesi aşaması her firmanın önem verdiği bir husustur. Pakmak Ambalaj; İstanbul, İzmir, ABD'de bulunan şubeleriyle müşterilerine hızlı ve kesintisiz bir çözüm sunmaktadır. Dünya'da Streçleme Makineleri alanında pazar payının büyük bir bölümünü elinde tutan İtalyan Robopac firmasının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.

Streçleme Makineleri; Tablalı, Robot, Kollu, Ring ve yatay streçleme makineleri olarak sınıflandırabiliriz. Her makinenin kendine ayrı bir özelliği vardır. Tablalı Streçleme Makinesi'nde  makine bulunduğu yerde sabit olarak durur. Kullanıcı firma istediği takdirde makineyi yere gömülebilir. Robot Streçleme Makinesi; işletmeniz içerisinde birden farklı alanda paketleme yapaiblen firmalar için idealdir. Firma içerisinde makineyi çok rahat bir şekilde gezdirebilirsiniz. Kollu Streçleme Makinesi, streç filmin bağlı bulunduğu kol yardımıyla paletinizin etrafında dönerek streçlemesini yapar. Makine bu  esnada sabit durur. Ring Streçleme Makinesi; Otomatik ve full otomatik özelliklere sahip olması özelliğiyle hat üzerinden gelen ürünlerinizi operatör yardımı olmadan sağlam bir şekilde ürünlerinizin paketlenmesini sağlar. Yatay Streçleme Makinesi, paletsiz ürünlerinizi yatay ve hızlı bir şekilde streçleyebilirsiniz. 

Robopac streçleme makineleri üzerinde bulunan özel kartuşlar sayesinde streç filmi  gerdirerek paketleme yapar. Sahip olduğu ön gerdirme sistemi ile streç filmden tasarruf etmenizi sağlar. Seçmiş olduğunuz streç film kartuşu ile streç filminizi %250 ön gerdirme ile 3.5 , %300 ön gerdirme ile 4, %400 ön gerdirme ile streç filmden 5 kata kadar tasarruf sağlayabilirsiniz.  Palet streçleme makinesi İstanbul, İzmir, Ankara, Gebze, Gaziantep, Konya bölgelerinde özellikle tercih edilmektedir. Palet streç sarma makinesi, streç ambalaj makinesi, streç film sarma makinesi gibi isimlerle bir çok alanda rahatlıkla kullanılabilir.
 
Pakmak Ambalaj, Teknik servis alanında uyguladığı sistem ile müşterilerine güven vermektedir. Deneyimli ve tecrübeli kadromuz ile günün her saati ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz. Paketlemenin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu düşünce çerçevesinde projelerinizin başından sonuna kadar takip ediyor ve yapacağımız çalışmaları sizlere sunumlar ile aktarıyoruz. Bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Pakmak Ambalaj İstanbul: 0212 659 49 91
Pakmak Ambalaj İzmir: 0232 328 10 51
info@pakmak.comTürkiye'de Çember Makinası Kullanımı
El Tipi ve Otomatik Çember Makinası
Paletli ya da paletsiz olarak hazırlanan ürünlerin sevkiyat esnasında ya da stoklama işlemi sırasında zarar görmemelerini sağlamak için ürünleri birbirine bağlayan makinelerdir. Akülü, havalı, çelik, manuel, yarı otomatik ve tam otomatik çemberleme makineleri olmak üzere 6 çeşittir. Ürünlerini korunaklı bir şekilde sevk eden ya da stoklayan her firma bu makinalardan kullanmaktadır. Her sektörde kullanıma uygun olan bu makineler firmalara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Her makinenin kendisini diğer makineden üstün kılan bir takım farklı özellikleri mevcuttur. Örneğin:

Akülü: Tokaya ihtiyaç duymazsınız. Eğer kullanmış olduğunuz makinede Litium pil mevcut ise bataryanızı 20 dakika gibi kısa bir sürede şarj edebilirsiniz.
Havalı: Toklamaya gerek yoktur. Özellikle Bims paketleme sektöründe kullanılır.
Çelik: Çelik çember kullanan firmaların özellikle tercih ettikleri bir üründür.
Manuel: Gerdirici ve tokaya ihtiyaç vardır. En ekonomik yöntemdir.
Otomatik: Hızlı ve verimlidir. Tokaya ihtiyaç duymazsınız. Üretim hatlarına entegre olabilir.

 Çemberleme Makinaları İzmir, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, Gebze, İmes, İstanbul, İstoç, Karaköy, Çorlu ve Mersin bölgelerinde oldukça yaygın bir kullanımı vardır. Sektörünüz ile ilgili tüm videolarımıza buraya tıklayarak ulabilirsiniz.

Alanında bir çok farklı firma çember makinalarını kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Burada dikkat çekilmesini istediğimiz markalar, El tipi çemberleme makinesi üreten Itatools ve Otomatik çemberleme makineleri üretici olan Mosca firmalarıdır.  

İtalyan menşeli bir firma olan Itatools firması yıllara dayanan birikimi ile sektörde sadece el tipi çemberleme makinesi üretmektedir. Firmaların satın almış olduğu herhangi bir makinenin muadillerine nazaran ülke içindeki en uygun ve orjinal yedek parçasına sahiptir.

Alman menşeli olan Mosca firması 2007 yılında  Fefco 14. seminerinde Avrupa'nın en iyi çemberleme makinesi ödülünü almıştır. 1970 yılından bu yana sadece çemberleme makinası üretmiştir. Makinelerinde geliştirmiş olduğunu son teknoloji ile kullanıcılarına uzun süre kullanabileceği bir sistem geliştirmiştir. 3 kademeli özel üretim olan ''Wear- Free Dc Brusless Motor'' ile motor aşınma derdini tamamen ortadan kaldırmıştır.

Detaylı bilgi için bize aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Pakmak Ambalaj İstanbul: 0212 659 49 91 - info@pakmak.com
Pakmak Ambalaj İzmir: 0232 328 10 51- info@pakmak.com
Çelik Çemberleme Makinesi
Çelik Çember Makinesi
 
Sadece El Tİpi Çember Makinesi  üretici olan Itatools alanında uzmanlaşmış bir markadır. Akülü havalı çember makinelerinin yanı sıra çelik çember makinesi de üreten firma Dünya'nın bir çok ülkesinde basit ve kaliteli aksamından dolayı en çok tercih edilen çember makinesi olmuştur. Piyasada bulunan bir çok çelik çember makinesine göre fiyatı daha uygundur. Pakmak Ambalaj olarak, deneyimli ekibimiz ile almış olduğunuz Çelik Çemberleme Makinesi kullanımını içeren belge ve videoları makineyi teslim esnasında sizlere sunuyoruz. Firmaların çelik çemberi tercih etme nedenlerinden bir tanesi de çemberin kendini salmamasıdır.  Itatools Çelik Çember Sıkma Makinesi'nde bulunan özel aksam ile sorunsuz bir kullanım olanağı sunmaktadır. Stoklarımızda bulunan Çelik Çemberleme Makinelerinin fiyatları için lütfen bizlere aşağıda iletişim bilgilerini verdiğim numaralardan ya da info@pakmak.com mail adresimizden ulaşınız.
Pakmak Ambalaj İstanbul: 0212 659 49 91
Pakmak Ambalaj İzmir: 0232 328 10 51

Akülü Çember Makinesi

Akülü Çember Makinesi 

Üzerinde yer alan ekranı sayesinde çemberi germe, kaynatma ve kesme işlemlerini rahatlıkla yapar.  Bu ekran ile kullanmış olduğunuz ürün çeşitlerine göre makinenizin ayarlarını rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Pakmak Ambalaj olarak Akülü Çember Makinesi İstanbul, İzmir ve Tüm Türkiye'ye satmış olduğumuz ürünlerin  Teknik Servis alanında uzman ve deneyimli personel ile çalışmaktayız. Alanında uzman arkadaşlarımız sizlere kesintisiz ve çözüm odaklı anlayış ile hizmet etmektedir. Makinenin akü ile çalışması kullanıcılarına fabrikanın farklı alanlarında rahat bir kullanım sağlamaktadır. Kurulumunu yapmış olduğumuz makinelerin detaylı videolarını bu linke tıklayarak bakabilir ya da bizlere ulaşabilirsiniz. Pakmak Ambalaj, İstanbul İstoç’ta bulunan şubesi ile Marmara Bölgesi’nde bulunan firmalara daha hızlı bir hizmet vermeyi amaçlar. Akülü Şerit Makinesi İstanbul, Akülü Çember Makinesi İzmir ve Tüm Türkiye'ye alanında satmış olduğumuz Itatool El Tipi Akülü Çember Makinesinde  bulunan Litium Pil sayesinde makinenizi 15-20 dakika gibi çok kısa bir sürede şarj edebilirsiniz. Kullanıcı operatörleriniz mola anında bile bataryayı şarj edebilir. Makinenin hafif olması paketleme anında kullanıcıyı yormadan rahat bir şekilde paketleme yapmasına imkan sunar. Akülü çember makinesi fiyatları için bizlere izmir şubemiz için: 0232 328 10 51, İstanbul şubemiz için 0212 659 49 91 numaralı telefonlardan  ya da info@pakmak.com adresimizden ulaşabilirsiniz. 
Çemberleme Aletleri ve Opsiyonlar
Çemberleme Makinesi Çeşitleri
 
Çemberleme  makinesi seçiminde çok dikkat edilmesi gerekir. Kullandığınız çembere, ürününüze, paketleme ve depo bölgenizin pozisyonuna göre değişik çember makinesi türleri vardır.
Manuel Aletler; Gerdirici ve tokaya ihtiyaç vardır.

Avantajları: En ekonomik yöntemdir.
Dezavantajları: El aletleri kaliteli değildir. Hız düşüktür. Günde 10 palete kadar ürün çıkaran işletmelerin tercihidir.

 
Akülü Çemberleme Makineleri: Germe, yapıştırma ve kesme gibi tüm gerekli operasyonları tek başına yapar. Değişik germe kuvveti ile kullanıcının istediği ölçüde germe sağlar.

Avantajları: Tüm gerekli operasyon özelliklerini bünyesinde bulundurur. Tokaya gerek yoktur. Germe kuvveti ayarlanabilir.
Dezavantajları: Taşınabilir olmasından dolayı kaybolabilir. Bakım gerektirir.
Çember: Polyester ( PP ), Polypropylene( PP )

Havalı Pnomatik Çemberleme Makineleri: Germe, yapıştırma ve kesme işlemlerini yapar. Değişik germe kuvveti ile kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar.

Avantajları:Tokaya gerek yoktur. Germe ve yapıştırma kuvveti ayalanabilir.
Dezavantajları: Hava tertibatı gerektiğinden çok mobil değildir. Akülü çembeleme makinelerine göre daha ağırdır.
Çember: Polyester ( PET), Polypropylene ( PP )

Otomatik Çemberleme Makineleri: İhtiyacınıza göre bir çok çeşit otomatik çemberleme makineleri vardır. Düşük kapasiteli yarı otomatik, yarı otomatik çerçeveli veya tam otomatik çerçeveli çemberleme makineleri vardır. Ayrıca isteğe uygun çemberleme makineleri de üretilmektedir.

Avantajları: Tüm çemberleme fonksiyonları tek makinede toplanır. Hızlı, verimli ve tokaya ihtiyaç duymayan, üretim hattına entegre olabildiği gibi tek başına da kullanabilir. Germe ayarı ile ürünleriniz en güvenli şekilde operatör hataları minumum düzeyde tutularak çemberleme sağlar.
Dezavantajları: Alternatiflerine göre daha pahalıdır. Elektrik gücü gereklidir.
Çember: Küçük makineler için Polypropylene ( PP), büyük makineler için Polyester ( PET)

 
 
 
 
Endüstriyel Alanda Kullanılan Çember Çeşitleri
Endüstriyel alanda kullanılan Çember Çeşitleri
Çelik Çember

Tüm çemberler içerisinde en mukavemetli olanıdır. Mukavemetin en yüksek, çemberin esnemesinin en düşük seviyede istenildiği durumlarda tavsiye edilir. Çemberleme yapılacak ürünlerin köşelerinin keskin olup olmaması önemli değildir. Çelik çemberler, el tipi manuel çelik çember makineleri ya da havalı çelik çemberleme makineleri ile çentikli veya çentiksiz bir şekilde birleştirilerek kullanılır. Çelik Çemberler bir çok endüstride kullanılmasına rağmen, kullanımının tehlikeli olması, geri dönüşümünün olmaması ve ekonomik olmaması gibi sebeplerle gittikçe azalan bir şekilde kullanılmaktadır.
Avantajları: Yüksek mukavemeti ile düşük esneme oranı.
Dezavantajları: Pahalı, kullanımı tehlikeli, geri dönüşümü zor.
Uygulama Alanları: Kenarları keskin veya sıcak ürünler, çelik, tren vagonu, ağır endüstriler.

Polypropylene (PP) Çember

En yaygın kullanılan ve en ekonomik çember türüdür. Hafiftir, kullanımı ve geri dönüşümü kolaydır. Yüksek esneme ve kendini geri toplama özelliği ile ön plana çıkar ancak gerdirme gücü düşüktür. Polypropylene( PP) çemberler el tipi ve makine tipi olarak ikiye ayrılır. Ezme toka, bukle toka, ısı veya vibrasyonlu sistemler ile kaynatılır veya birleştirilir. Makine Tipi Polyproplene( PP) Çember el aletlerinde kullanılabilir. Ancak el tipi makinelerde verimli bir şekilde kullanılamazlar. Tüm otomatik çemberleme makinalarında veya yarı otomatik çemberleme makinalarında tercih edilir. 
Avantajları: En ekonomik, hafif kullanımı kolay, esnemesi ve esnedikten sonra kendini topladığı en iyi çember türüdür. Geri dönüşümü kolaydır.
Dezavantajları: Germe gücü çok düşüktür.
Uygulama Alanları: Çok ağır olmayan paletler, koli çemberleme ve koli kapatma 

Polyester( PET) Çember

Polyester çember daha sert olan çember türüdür. Esneme yüzdesi polypropylene göre daha düşüktür. Gerilmiş durumunu  uzun süre esnemeden koruyabilir. Polyester çember kırılmalara karşı mukavemetlidir. Ezme Toka, Bukle Toka, El Tipi Manuel, Akülü, Havalı Çemberleme Makinaları ile birlikte kullanılabilir. Polyester Çember, ağır paletlerde ve çemberin paletin üzerinde uzun süre kalması gereken durumlarda kullanılır.  Ayrıca çelik çembere göre daha ekonomik olması ve mukavemet gücünün yüksek olması sebebiyle bir çok çelik çember kullanıcısı Polyester Çember kullanmayı tercih etmişlerdir.
Avantajları: En sert uzun süre gerginliğini koruyabilir, yüksek mukavemetli, kırılmalara karşı dayanıklı, geri dönüşümü kolay.
Dezavantajları: Polyproplen çembere göre daha az esnek
Uygulama Alanları: Boş tenekeler, şişeler, kereste, ağır paletler, seramik, beton, taş, tahta kasalar, çelik çember kullanılan yerler.

Kompozit Çember

Lifli, tekstil, dokuma olarak 3 çeşittir. Kompozit çemberler genellikle bukle toka ile kullanılırlar ya da en basit şekliyle düğümlenirler. Nemli ortamlarda ve paletlerin güneşin altında tutulduğu durumlarda tercih edilir. Özellikle ağır kereste üreticilerinin tercihidir.

Doğru Streçleme Makinesi Nasıl Seçilir ?

 

Doğru Streçleme Makinesi

Paletli ürünlerinizi streçleyerek taşımak, ucuz ve verimli bir güvenli taşıma yoludur. Ancak burdaki makine seçimi çok önemlidir. Operatörün streçlemeye müdahale imkanı yükseldikçe verimlilikte düşme yaşanmaktadır. Bu da streçleme maliyetlerinizi yükselteceği gibi ürününüzün taşıma sırasında öne-arkaya, sağa-sola kayarak zarar görmesine ve müşteri şikayetlerine sebep olabilir.

 

 

Pakmak Ambalaj taşıma sırasındaki palet güvenliğini en yüksek seviyede tutmak ve streçleme maliyetlerinizi düşürmeniz için bu konudaki dünya devi İtalyan menşeili Robopac streçleme makinelerini tavsiye ediyor. Bu makineler ile, küçük, büyük, hafif, ağır farketmeksizin tüm ürünlerinizi streçleyebilirsiniz. Minimum veya sıfır operatör müdahalesi ile çalışmaktadırlar. Böylece ürünleriniz ucuz ve güvenli bir şekilde varacağı noktaya ulaşır.
 

Pakmak Ambalaj, değerli sanayicilerimize, tablalı, otomatik, ful otomatik, yatay streçleme makineleri ve robotları sunmaktadır.

 

Yarı otomatik Tablalı streçleme makineleri ile kutulu paletlerden tutunda torba, kağıt, kapı, pencere veya şekilsiz paletlerinizi güvenli ve ekonomik şekilde streçleyebilirsiniz. Yarı otomatik streçleme makineleri günde 10-15 palete kadar günlük sarım yapan firmalar için idealdir. Streç filmden yaptğınız tasarruftan dolayı genellikle yaklaşık bir yılda kendini amorti ederler.
 

Yatay Streçleme Makineleri, uzun, ağır veya kırılabilir ürünleriniz veya kapı, pencere, profil gibi ürünlerinizin streçlenmesi için en ideal makinelerdir.
 

Robotlar, Robopac ın en çok satan modeli olarak bütün dünyada çok talep görmektedir. Robopac streç sarma robotu, Robopacın patenti altında ilk 10 yıl sadece Robopac tarafından üretilmiş veya sanayicilere tanıtılmıştır. Özellikle organik büyüyen ve paketlemeyi deponun farklı yerlerinde yapmak zorunda kalan firmaların tercihidir. Transpalet gibi hareket eden mekanizması sayesinde kolayca taşınabilinir.
 

Otomatik Streçleme Hattı

 

Full Otomatik Streçleme Makineleri ile saatte 200 palet e kadar olan üretimlerinizi el değmeden streçleyebilirsiniz. Hattın üzerine kuracağınız bu makineler vasıtası ile streç firme ek olarak işgücü maliyetiniz de büyük miktarda azalacak ve ürünleriniz çok daha güvenli ve standard şekilde taşınmaya hazır hale gelecektir.
 

Pakmak Ambalaj, Alman menşeili Mosca Çemberleme Makinaları, İtalyan Robopac Streçleme Makinaları, Koli Hazırlama ve Bantlama Makinaları, Shrinkleme Makinaları, Robopac Sistemi Tam Otomatik Streçleme Makinaları ve Itatools Akülü ve Havalı Çemberleme Makinaları üreticilerinin Türkiye Temsilcisidir. Teknik Servis'e vermiş olduğu önemle ön plana çıkan Pakmak Ambalaj, yurtdışında ve ülkemizde eğitilmiş teknik kadrosu ile İstanbul ve İzmir den tüm Türkiye ye hizmet vermektedir.